Sunday, July 12, 2015

Monthly Favorites June

Не правев секој месец ваков пост од проста причина што не купувам секој месец нови прозиводи, си ги користам тие што ги имам. За овој месец немам многу нови, ама тие што се вредат за секој денар. Во текстот подолу ќе дознаете повеќе детали за производите.
1. Planet Spa Perfectly Purifying Body butter - На почеокот тешко ми беше да се навикнам на мирисот, ама сега го обожавам и е еден од најдобрите путери за тело што сум го користела. Одлично ја хидрира кожата и ја прави мазна и мека, најбитно од се и брзо се упива и не остава лепливо чуство на кожата. Тотално го препорачувам вреди за секој денар, незнам како не сум го пробала до сега.

2. Planet Spa Perfectly Purifying Body Scrub - Исто како и путерот и пилингов има по специфичен мирис, ама сега веќе ми се допаѓа. Одлично ја чисти кожата и ја остава мека и мазна, не е ни премногу благ а не е ни премногу груб за кожата па затоа и ми се допаѓа, исто така и многу бавно се троши, потребна е мала количина за цело тело. Плус помага и со внатрешни влакна, јас имав многу проблем особено на нозете, ама сега многу ми се намалија.

3. Planet Spa Perfectly Purifying Face Scrub - Многу ми се допаѓа, не ја иритира кожата ја остава мека и чиста, го препорачувам.


 Aura matte Velvet 612 matte mess  604  boy oh boy- Дома имам околу 40 кармини, а последниот месец ги користам само овие 2, одлична пигментација, трајност и најважно од се не ми ги сушат многу усните како другите мат кармини. Наскоро посебна рецензија со слики од нијансите.


Lancome Star Bronzer Intense - Имам многу бронзери, и иако сум светла ги сакам тие во малце потемна нијанса, ама со овој брознер ме освои, одлично го освежува лицето дава исончан изглед ама сепак ништо претерано, многу природно изгледа затоа и многу ми се допаѓа. Нежно ги истакнува котурите на лицето без да изгледа пренапрадно, одличен за секојдневно користење. Исто така и многу е траен.Isabelle Dupont Long Lash Mascara - Уште кога ја купив имаше премногу заинтересираност за маскарава. Одлична е! Дава волумен и многу должина на трепките, четката е голема па ги опфаќа и најмалите влакненца, оваа ми е замена за Max Factor Masterpiece Mascara! Тотално ја препорачувам, плус и цената е супер околу 200 ден.


Catrice Camouflage Cream - Фактот ека ми е второ потрошено паковање укажува колку ми се допаѓа. Често го користам и самостално, кај мене нема не сакани ефекти, не ми се собира под очите ниту ми истакнува пори. Одлина покривност има, го нанесувам во тенок слој и потоа го фиксирам со камена пудра, ефектот е совршен. Одличен коректор за малку пари!


EOS Lip Balm - Летото неможам да го замислам без добар балсам за усни. Овој ми е одличен, најчесто го користам пред да нанесам матт кармин.  Еssence sooo glow! - Ако ме следите на инстаграм можеби забележавте дека скоро секогаш имам хајлајтер, овој ми е омилен, кремаст одлично се соединува со кожата и го дава оној strobing  ефект. Целосна реценззија ОВДЕ.3 comments:

 1. Prekrasen post i definitivno i jas planiram da napravam neshto slichno naskoro:)
  Inaku kade gi ima proizvodite na Planet Spa?
  christinearabela.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. I love Essence and Avon cosmetics :)

  ReplyDelete
 3. Great post

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  ReplyDelete