Monday, August 31, 2015

AVON ULTRA COLOUR INDULGENCE REVIEWОва се новите кармини на Авон, а денес јас ќе ви прикажам 3 од нив што ми се мене омилени.
Спаковани се во црна картонска кутија, а самиот кармин е изработен од квалитетна црна пластика. На самото дно се наоѓа налепница во боја на карминот на која што е напишано името од карминот.


Имаат многу лесна структура, премногу сладок мирис, задоволителна пигментација, и SPF15.
Во однос на трајноста, траат 1- 2 часа, едниствена замерка ми е вкусот, не сакам кога кармините имаат вкус а овие имаат баш горчлив вкус на почеток кога ке ги нанесам.
Интензитетот на бојата со еден слој е по слаб, морате да нанесете неколку слоеви за да ја добиете посакуваната боја.

На сликите подолу може да ги видите и нијансите, се надевам дека ви се допаѓа постов.

IN BLOOM:
DAFFODIL PETAL:HONEY FLOWER:

5 comments:

 1. divni ruževi, a ti si uvijek prekrasna...preubava!!!!

  http://modaodaradosti.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Obožavam Daffodil Petal, tako dobro ide uz ljetni ten :D

  ReplyDelete
 3. Прекрасни кармини баш би сакала да го пробам првиот In bloom :)

  http://corleonka.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Daffodil Petal ти стои прекрасно!

  ReplyDelete
 5. Beautiful

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  ReplyDelete