Sunday, July 17, 2016

Golden Rose Contour Brush ReviewУште кога ја видов четкава на официјалната страна на Голден Роуз знаев дека морам да ја имам. Лицето најчесто го контурирам со прашкасти производи па имав потреба од ваква четка за поголема прецизност особено кога работам со клиенти.
Плус четкава е скоро идентична со четката за контури на Nars која што од давно ми е на wishlist ама има цена од 55$ па четкава од Golden Rose ми беше многу подобра опција.


Самата четка е изработена многу квалитетно, влакната се рамно сечени и се густи за прецизно да го нанесат производот, но исто така доволно меки за да го исенчаат за да нема груби линии. Со оваа четка многу повеќе го усовршив контурирањето, со само неколку потези имам совршено истакнати црти на лицето, без да изгледа грубо или "валкано".


До сега 3 пати ја имам миено/ чистено и нема паднато ниту едно влакно што е голем плус. Јас многу ја препорачувам оваа четка затоа што многу сум задоволна, особено ако сте почетници во шминката или контурирање на лицето четкава многу ќе ви ја олесни работата во истакнувањето на природните црти од лицето.


6 comments:

 1. Со здравје да си ја користиш:) а, дали се користи само за прашкасти производи, или би можела да ја користам за контурирање со стик-пудра? :)

  ReplyDelete
 2. Jas ja koristam samo za prashkasti proizvodi zatoa sto za kremasti proizvodi podobri se cetki so sinteticki gusti vlakna kako ovaa cetka https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/31UsbrcgRmL._SY355_.jpg

  :)

  ReplyDelete
 3. Nice post

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Bas ja gledav cetkava i se prasuvav da li e dobra, super sto ja recenzirase

  ReplyDelete