Thursday, December 17, 2015

Ombre Lips Step by Step Tutorial

Го обожавам овој тренд, на почетокот многу смешно ми изгледаше ама кога го пробав ми се допадна како изгледа. Често добивав пораки за да направам туторијал, ама никако да дојде на ред за тој пост. Јас ги правам многу едноставно, за жал неможев да снимам туторијал па пробав да ви објаснам со слики, се надевам дека ви се допаѓа.

Прво и обавезно направете пилинг на усните, потоа на рабовите на усните нанесете по темно моливче за усни а во внатрешноста на усните нанесете само во линии од моливчето. Потоа нанесете го карминот што сакате да го носите тој ден (јас избрав црвен). Потоа нанесете по светла нијанса од тој кармин, пред да се исуши карминот во мат нанесете крем коректор во внатрешноста на усните и само изблендајте.


4 comments:

 1. Преубаво изгледа, мора да се проба :)

  Sanja's Burgundy Blog
  Sanja's Burgundy Blog on Facebook

  ReplyDelete
 2. Убаво изгледа ,ке пробам за утре на мене како ке стои.

  ReplyDelete
 3. Beautiful

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Здраво Азизе! Одличен пост. Но, би можела ли да ни кажеш кои кармини ги користеше за да ја добиеш токму оваа боја на усните?
  Ти благодарам, поздрав!

  ReplyDelete