Tuesday, December 22, 2015

300.000+ pageviews GIVEAWAY (CLOSED)

Блогот го почнав пред 3 години, не ми се верува дека толку брзо поминаа три години. Го почнав од забава, таткоми е фотограф и секогаш сакав повеќе да позирам него јас да се бавам со фотографија(освен кога сликам за блогот тогаш уживам).
Бев инспирирана од многу странски блогерки, и сакав да си имам свое катче каде што можам да објавувам модни комбинации, совети за шминка и рецензии.
Кога го почнав блогот ни најмалку не беше татков како што го имав замислено, ни дизајн ни како беше доловена фотографијата а ни името.
Вложив многу труд и сега сум задоволна со изгледот, и со тоа што го правам. Блогот ми достигна прегледност од 300.000+ прегледност, ова не го ни сонував! И не, не е можеби некоја голема бројка, ама за мене е многу, блогот секојдневно има се повеќе и повеќе посетители.

 Запознав со многу девојки исто така блогерки, кои што имаат прекрасни блогови и изгледаат баш светски.
Исто така имав соработки со неколку козметички а и модни брендови, и оваа година слободно можам да ја наречам една од поуспешните.
Ништо од ова немаше да се случи ако не бевте вие, вие што ме следите и што го читате секој мој пост. Ви благодарам за секоја критика, безразлика дали била позитивна или негативна, тоа ме мотивираше да бидам подобра и подобра.

Решив да ви се заблагодарам на тој начин што организирав дарување.

Се што треба е да  ме заследите на некоја од социјалните мрежи
инстаграм @azizedemishi или фејзбук https://www.facebook.com/Rosee96/?ref=hl  (нормално ако сакате). И да го напишете вашето име и мејл во коментарите подолу.
Во рок од една недела ќе се избере победникот.
Со среќа! :)
Ќе ги добиете производите од сликата подолу (плус гел сенка што забоавив да ја сликам :$) :
27 comments:

 1. Браво Азизе! Повеќе од 300 000 прегледи е огромна бројка, а јас ти посакувам уште поголема, која ќе биде пропорционална на успехот на блогот.
  Заслужуваш и повеќе ♥

  (Сања Велковска, sanjic.velkovska@gmail.com)

  Sanja's Burgundy Blog
  Sanja's Burgundy Blog on Facebook

  ReplyDelete
 2. Aleksandra, alexandra_8654@outlook.com

  ReplyDelete
 3. Cestitki Azize ,redovno te sledam I mnogu mi e Milo za tebe,ti posakuvam uspeh i ponatamu. :) elmoonlight :) elenazlatkovska@gmail.com.

  ReplyDelete
 4. Almasullo19@gmail.com

  ReplyDelete
 5. Многу се радувам за тебе! Браво :)
  Знам дека ќе имаш уште поголеми успеси :*


  Сара Ацевска, saraacevska@yahoo.com

  ReplyDelete
 6. Ти честитам, најпрекрасна девојко !!! Да ти се множат се повеќе и повеќе!Го заслужуваш тоа.
  <3 <3

  ReplyDelete
 7. Честитки и само успеси да те следат!:)
  Марија marijapanova995@gmail.com

  ReplyDelete
 8. Уште многу многу гледаност :)
  Софија, sofija_nikolovska@hotmail.com

  ReplyDelete
 9. Cestitki :D
  Viktorija viki-viki4ka@hotmail.com

  ReplyDelete
 10. Честитки, да ти се множат!!
  Ангела, ella.vanchevska@outlook.com

  ReplyDelete
 11. Честитки!
  Симона | simona.lextravagance@gmail.com

  ReplyDelete
 12. Честитки, нека се множат успесите. Ја делиме истата страст кон козметиката, и многу мие мило што ја достигна таа бројка. ..

  ReplyDelete
 13. Марија marija.djordjijoska@gmail.com

  ReplyDelete
 14. Честитки, ти посакувам уште многу успеси. :*
  Атанасова Памела
  pamelche998@gmail.com

  ReplyDelete
 15. Честитки Азизе

  Марија Стојковска, stojkovskam@yahoo.com

  ReplyDelete
 16. Neka se mnozat uspesite Azize, chestitki 😇
  Lara Shakiri
  lara.shakiri@yahoo.com

  ReplyDelete
 17. Една од моите омилени блогерки кај нас, едноставна а секогаш уникатна, честитки :)
  Катерина Милеска
  katerina.mileska96@hotmail.com

  ReplyDelete
 18. Честиткии! Ивана Јандреска ijandreska@yahoo.com

  ReplyDelete
 19. Cestitki i uste pogolemi uspesi! Najdobara si!:)
  stojanoska.v@hotmail.com

  ReplyDelete
 20. May you keep climbing new heights of success, ever, forever and after. Congrats. Also thank you for inspiring us.. Shine on! :) :*
  Monika, monee_98@hotmail.com

  ReplyDelete
 21. Cestitki Azize! Uste mnogu uspesi ponatamu <3!
  (Emilija Damceska. damceska_emi@hotmail.com)

  ReplyDelete
 22. Chestito. :) Martina.
  martina.ki@outlook.com

  ReplyDelete
 23. Честитки Азизе!Ти посакувам уште многу успех!
  Дефинитивно еден од подобрите блогови <3
  Поздрав, Симона
  sesimona@gmail.com

  ReplyDelete
 24. Честитки!
  hristovskamarina@hotmail.com

  ReplyDelete
 25. Kristina
  ema.sijakova@yahoo.com

  ReplyDelete