Tuesday, March 3, 2015

New inЗдраво на сите, пролетта веќе ни е зад врата па ми требаше и обновување на козметиката. Дел ја добив за рецензија, дел си ја поклонив на самата себе, па наредниов период очекувајте рецензија некои од производите.

Max Factor Masterpiece Transform Mascara - Многу добра маскара, и би и посветила посебна рецензија со пред и потоа слики.

Ingrid Cosmetics Lipstick - Карминот го купив за смешна цена и искрено не очекував многу, го зедов во пресветла боја за да можам да креирам "омбре" ефект.

Maybelline BB Cream - На интернет има дури премногу негативни коментари, а мене ми е одлична за секојдневен изглед, исто како за маскарата и за бб кремава ќе имам посебен пост со пред и потоа слики.

Max Factor creme puff blush (05 lovely pink) - Многу ретко користам руменило, скоро секогаш имам само бронзер на мене. Ама, руменилово е прекрасно!! Има преслатко паковање, и одлична пигментација.

Max Factor glossfinity nail lacquer  (midnight bronze 60) - На паковањето пишува дека стои до 7 дена, до сега никој лак за нокти не ми траел повеќе од 3 дена, се надевам со овој ќе биде поинаку. Бојата е прекрасна. Доволно е еден слој затоа што лаков има одлична пигментација.

Clarins Mono Eyeshadow (20 midnight plum) - Најпигментираната сенка што некогаш ја имам користено. Одлична е, трае со часови и без база, вреди за секој денар.

Clarins Lipsticks  (117 sunset)  (102 paradice pink) - Предобри кармини, усните ги прават многу меки и се многу трајни.

Golden Rose Jolly Jewels 103 - Сите барем еднаш сме ги пробале лаковите на Голден Росе, јас лично имам дури и премногу. Одличен квалитет и цена. 

Max Factor Powder Brush, 
Max Factor Eyeshadow Brush,
 Max Factor Lip brsuh
Sinful Colors highlighter Brush
Sinful blending brush

И за крај чашите, тие ми се најнови и најомилени. Ги купив за смешна цена од 100 ден, и одлични ми се за четките, но морам да си купам уште неколку за секојдневно користење.

Се надевам дека ви се допадна постот. 


2 comments:

 1. What a nice picture! I really like golden rose nail polish, it looks gorgeous!
  http://www.itsmissivana.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. super post, mi privlece vnimanie senkata za oci od Clarins, ke ja proveram uste denovive :)

  http://octobergraves.blogspot.com/
  https://instagram.com/octobergraves/

  ReplyDelete