Monday, May 23, 2016

Off the shoulder Top

Денес имам една по секојдневна комбинација со off shouldet топ (незнам како е на македонски) надополнета со многу детали. Избрав црвена чанта за да не биде целата комбинација монотона. Се надевам дека ви се допаѓа. :)


Топ - H&M  ;  Фармерки -  Ami Clubwear ;  Чанта-  Avon  ; Очила за Сонце - H&M  ; Ланче - Primark ;   Обетка - Tally Weijl  ; Балетанки - New Yorker

2 comments:

  1. Interesting blouse, shoes, sunglasses and earpiece :D I have to find these ballerinas in New Yorker asap!

    ReplyDelete