Friday, November 4, 2016

Golden Rose Velvet Matte mini Lipstick Review + SwatchesОвие кармини од Голден Роуз ги имам во "full size" и ми се едни од омилените, а и верувам дека се едни од најпродаваните. Кога ја видов оваа мини верзија од 6 мали мини кармини во едно паковање знаев дека морам да ги имам. Прво самото паковање е преслатко, а и оваа мини верзија е одлична за да ги пробате нијансите пред да ги купите во класичното паковање. За цена од 260 ден добивате 6 мини кармини.

Формулата е прекрасна, доволно кремаста за лесно да се нанесат а по нанесувањето оставаат кремасто мат финиш.
Не ми ги сушат усните, имаат одлича пигментација и трајноста е задоволителна. После јадење нормално треба уште еднаш да се нанесат.
На фотографиите подолу можете да видите "swatches" од нијансите, кои што се прекрасни и планирам сите до еден да си ги купам во класично full size паковање, затоа што имам кармини многу поскапи од овие а со многу полош квалитет.


02

10

01

12

14

19

3 comments:

 1. Ги обожавам најмногу! Не знаев за овие мали изданија, ама можат да бидат и одличен подарок за секого.
  Ја имам бр.2 во full size, и ми е најупотребуван кармин за секој ден :)
  Одличен пост :)

  Sanja's Burgundy Blog
  Sanja's Burgundy Blog on Facebook

  ReplyDelete
  Replies
  1. Да 02 и мене ми е еден од фаворитите :)

   Delete
 2. I really like your blog. I really appreciate the good quality content you are posting here for free.
  Click here

  ReplyDelete