Tuesday, November 8, 2016

Casual
 Кога се во прашање есенско/зимски комбинации преферирам едноставни, удобни и најважно топли затоа што никако не го поднесувам ладното.
За денес имам едноставна комбинација, црн "oversized" џемпер со врвки во пределот на деколтето, тесни фармерки и јакна во впечатлива боја, која што ме освои на прв поглед затоа што зимата е многу долга и депресивна и сакав јакната да ми биде во некоја повесела боја. Дури и без користење на модни додатоци со оваа јакна и наједноставна комбинација изгледа многу убаво.  Јакнава е од брендот Tom Tailor, од нивната есенска колкеција, многу сум задоволна од квалитетот, многу е топла а сепак се чувствувам како не носам ништо премногу е удобна.
Пишете ми како ви се допаѓа и дали би сакале уште вакви "outfit" постови. Имајте убава работна недела.

Jeans - Bershka ; Parka - Tom Tailor  ; Sweater - Local Store ; Bag - Berbej Bags Struga ; Boots - Zara

6 comments:

 1. Прекрасна како и секогаш! Косата ти е совршена! <3
  пс. Секако дека сакаме повеќе аутфит постови, одлични се. ^^

  ReplyDelete
 2. You look amazing
  Fabulous jacket

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  ReplyDelete

 3. I'm glad I found this web site.I just found this blog and have high hopes for it to continue.
  Visit my websites

  ReplyDelete
 4. You look awesome with the casual outfit. So, I also want to see your formal dresses look.

  ReplyDelete