Tuesday, October 18, 2016

Golden Rose Diamond Lipgloss ReviewИако најчесто користам мат кармини, сакам да користам и сјаеви за усни. Овие сјаеви се купени сосема случајно во една мала локална парфимерија беа на попуст па решив да ги пробам, особено дека се од Голден Роуз а нивните производи ретко кога ме разочарале.

Изгледаат преубаво, кога ги купив беа сместени во прекрасна златна хартиена кутија. Сјајот е сместен во транспарентно паковање и нема класичен сунѓераст апликатор, туку има во вид на мала четкичка за кармин што многу ми се допаѓа.
Двете нијанси се сјајни и со крупни светки во самата текстура, која што е густа ама ни најмалку леплива. Јас сум опседната ги користам секојдневно во комбинација со кармини во слични нијанси. Многу ги препорачувам да ги пробате особено ако сакате малку да излезете од вашата комфорт зона на шмикање.

3 comments:

 1. Amazing review

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Azize,moze li da mi kazes koe brojce e sjajot nude boicka sto e ?
  Mnogu ubavo izgleda na tebe,blagodaram odnapred .

  Elena
  :* :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nema brojce izbrisano mi e, ama bi trebalo da go ima vo prodavnicata pokazi im slika :)

   Delete