Tuesday, June 14, 2016

8 Одлични производи до 300 ден

Низ дрогериите многу често можат да се најдат одлични производи по многу ниски цени. Денес ќе ви пишувам за моите топ 8 производи за шминка со цена до 300 ден. • 1. Ingrid Mineral Silk Foundation
 • - Пудрава е околу 200 ден ама е ОДЛИЧНА! Има средна покривност и блескав финиш. Ја користам кога не сакам да имам многу шминка а сепак не би излегла со "голо" лице. Пудрава има нова формула и една нова нијанса (28) која што одлично ми одговара. Ако немате многу мрсна кожа ви ја препорачувам да ја пробате. 

 • 2. Catrice Camouflage Cream
 •  - Еден од најдобрите коректори кои што ги имам пробано. Одлично прекрива подочници, акни флеки итн. Не ми ја иритира кожата ниту пак ми се собира под очите. Често го користам без да употребам течна пудра затоа што изгледа многу природно и ги порива сите недостатоци што сакам да бидат покриени.

 • 3.Rimmel Stay Matte Powder

- Поради мрсната т-зона неможам да се замислам без камена пудра имам испробано многу ама ниту една не била толку добра колку оваа на Римел. Дава долготраен мат ефект на кожата,  порите се скоро невидливи и изгледа природно. Цената е околу 300 ден.


 • 4. Golden Rose LongStay Liquid Lipstick

- Одличени мат кармини, едни од подобрите што ги имам пробано. Премногу се долготрајни и пигментирани. Целосната рецензија можете да ја прочитате Тука.

 • 5. Impala Liquid Eyeliner pen
 •  - Тушов го користам со години! Има супер пигментација со само еден потег остава многу црна линија, има прецизна четка и што е најважно многу е долготраен. Целосната рецензија можете да ја прочитајте ја тука.

 • 6. Impala Lipliners
 - Моливчиња за исцртување на рабовите на усните најчесто купувам од Импала. Лесно се острат, имаат одлична пигментација, и долготрајни се. Целосната рецензија можете да ја прочитајте ја тука.

 • 7. Avon True Colors eyeshadow duo Warm Chasmire

 •  - Ова ми е една од најкористените палети за дневен изглед. Нијансите се прекрасни, неутрални, одговараат на секоја боја на очи и тен. Цената е околу 300 ден. Целостана рецензија плус како изгледаат на очите можете да ја погледнете тука.


8. Golden Rose Teraccota Eyeshadow

- Ова е сенка од Голден Роуз ама јас ја користам како хајлајтер и до сега немам користено ништо подобро. Да не пишувам многу фотографијата кажува се.


Ова се моите топ 8 производи под 300 ден.
Кои производи вие би ги додале на оваа листа?2 comments:

 1. Golden Rose Teraccota Eyeshadow - кое бројче е нијансата?

  ReplyDelete