Saturday, May 7, 2016

Floral Dress

Пролета е совршен период за цветни дизајни. Фустанов е од наш македонски бренд, дизајнот и моделот е прекрасен. Може да се носи и за дневен изглед за ручек или некој настан а може да се искомбинира и за свадба и некои други по свечени пригоди.
Јас за денес го искомбинирав со неутрални нијанси, затоа што го носев денски па несакав да имам многу впечатлив накит или други додатоци затоа што сметам дека самиот дизјан и боите се доволно впечатливи. Се надевам дека ви се допаѓа.


Фустан - Astibo - Можете да си го купите онлајн од http://trgovski.mk/moda/dresses/astibo-elegantnen-fustan-vo-trendi-proletni-boi

Штикли - Duki & Daso ; Чанта - Бербеј Струга

Сликите се направени од Foto Studio Flash Struga

3 comments:

 1. I didn't care for floral clothing but now I like it more and more :D You look stunning!

  ReplyDelete
 2. Преубава си,одлично ти прилега и се заљубив во фустанот гледајќи го на тебе :)elmoonlight:)

  ReplyDelete
 3. You look beautiful
  Gorgeous dress

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  ReplyDelete