Friday, April 1, 2016

Monthly Favotires | March 2016

Можеби насловот требаше да биде зимски фаворити затоа што овие производи не ги користев само Март месец туку многу подолго. Долго време поминало од кога последен пат ви пишував за моите фаворити на месецот.
Текстов ќе биде долг па би ви препорачала да си земете кафе или чај и да се релаксирате.Декоративна козметика:


 • Golden Rose StayLong Mat foundation - Пудрава ги надмина сите мои очекувања, одлична цена и квалитет. Одобено ако имате комбинирана/мрсна кожа пудрава ќе ви биде одлична за секојдневно користење. Имам и рецензија, повеќе детали овде.
 • Max Factor Whipped Cream Foundation - Одлична пудра, има пенаста структура и доволна е мала количина за цело лице. Средна покривност, немам потредба од плус коректор или камена пудра. Ја користам за секојдневен изглед кога не сакам да нанесувам многу производи на лицето.  Нијансата е светла и одлично ми одговара со тенот. Ја препорачувам.
 • Avon Luxe Foundation base - Имам многу бази ама оваа ми е омилена, не ми го суши лицето а сепак ми дава мат ефект. Ова ми е второ паковање а верувам дека ќе продолжам да ја купувам. Имам посебна рецензија па ако сакате да прочитате повеќе кликнете овде.
 • Bourjois Radiance Concealer - За делот под очите сакам течни коректори и коректори со средна покривнот. Овој на Боржуа е еден од подобрите што го имам користено, предобро го осветлува делот под очите, го хидрира тој дел и што е најважно не ми се собира во линии.
 • Rimmel Stay Mat powder - До сега немам пробано подобра камена пудра од оваа. Дава долготраен мат ефект и ги прави порите помалку видливи. Цената е повеќе од одлична. Ако имате мрсна/комбинирана кожа ви го препорачувам, ова ќе ви биде најдобриот продукт за пролет/лето.

 • Seventeen Bronzing Powder 02 - Најдобриот бронзер што го имам користено. Ми дава свеж и исончан изглед на лицето. Нијансата е многу природна и со ладен подон па може да се користи и за контурирање. Најчесто го нанесувам под јаболчниците, малку на виличната коска и на т-зоната.
 • Max Factor baked blush lovely pink - Го користам не прекинато веќе една година и сеуште не е потрошено. Преубава светло розева нијанса која што дава многу свежина на лицето. Да немав толку многу руменила дефинитивно би си купила уште некоја нијанса затоа што е многу долготрајно и одлично пигменирано.


 • Bourjois Push up mascara - Иако сум верен фан на маскарите на Макс Фактор, овој пат во фаворити се најде маскара на Боуржуа, долго време ја користам и сеуште го дава истиот ефект како на почетокт. Дава многу волумен и должина на трепките и што е најважно не се размачкува иако имам многу мрсни капаци. Имам посебна рецензија ако во интересира пред и потоа евект кликнете овде.
 • Seventeen Pro black liner - Скоро секогаш користев туш како фломастер или гел туш, ама овој ми е совршен. Одлична текстура, остава многу црна линија со само еден потег и има многу прецизна четка. Не се размачкува.

 • Seventeen Brow pencil - Без конкурекција еден од најдобрите моливи за веѓи, одлична нијанса пигментација трајност! Го препорачувам. :)
 • Moda brow gel - Гел за веѓи во боја, многу беше ефтин и решив да го пробам и не се покајав, некогаш кога немам време да ги исцртам веѓите со моливче нанесувам сако од гелов. Трае цел ден и не се размачкува.

 • Sleek Storm & max factor sumptous gold eyeshadow palette -  Иако имам многу палети со сенки  ги користев само овие две, одлична долготрајност, нијанси, пигментираност. вредат за секој денар. Рецензија овде.

 • MAC Ruby Woo - Карминов е совршенство! Најубавата црвена нијанса со ладен подон, одговара прекрасно и на посветол и на потемен тен. Преубав мат финиш, одлична долготрајност. Периодов ќе напишам детална рецензија плус слики.


Нега на коса:


 • Avon Advance Techniques Daily Shine 2 in 1 - Одличен шампон, кога го купив беше на некоја акција и го земав по смешна цена од 129 ден. Косата ја прави мека и мазна веќе си купив уште еден во залиха.
 • Avon Advance Techniques Daily Shine Dry ends serum - Серумов го купувам по трет пат, имам и други пробано ама овој некако најмногу ми одговара. За таа цена е одличен.
 • Avon Advance Techniques Daily Shine Shine superme - Врвовите на косата ми се многу суви и без сјај. После пеглање на косата нанесувам за да добијам поголем сјај и не ми ја мрсат дополнително косата.
 • Loreal Elseve Balsam - Овие регенератори од Elseve ми се едни од најдобрите што ги имам пробано. Ги имам пробано скоро сите видови и неможам да се одлучам кој ми е омилен.
 • Batiste Heavenly Volume Dry Shampоо - Косата многу брзо ми се мрси, па сувите шампони ми се спас во секое време. Имам пробано неколку видови моментално овој ми е омилен.

Парфеми:
 • Lancome La Vie est belle - До сега омилени парфеми секогаш ми биле тие од Lancome. Одлична долотрајност, мирис, изглед. Многу ви го препорачувам парфемов предолготраен е и многу бавно се троши.

Кои производи ви се вас омилени за овој период? :)

7 comments:

 1. Mac karminot, Avon silikonskite kapki i sekako parfemot se moi favoriti od tvojov izbor.P.S. i GR i Avon pudrite

  ReplyDelete
 2. Please, kaj go najde Batiste shamponot?
  Great post!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Od Svedska go zemav, gi nema za zal vo Makedonija. :)
   fala ti :*

   Delete
 3. Amazing post

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. А каде може да ја најдам rimmel matt stay powder и колку пари?

  ReplyDelete
 5. А каде може да ја најдам rimmel matt stay powder и колку пари?

  ReplyDelete