Thursday, April 21, 2016

Makeup for special occasions | Шминка за специјални пригоди

Матурите се зад врата а пролет/лето  имаме се повеќе специјални пригоди, па затоа решив да направам еден краток туторијал за лесна гламурозна шминка што можете и вие сами да ја креирате. Користев шминки лесно достапни за сите, а ако немате некој од овие производи можете слободно да си користите од тие нијанси/продукти што ги имате дома.
Мислам дека оваа шминка би одговарала на секој тен и боја на очи.
Продукти што ги користев:
Лице:
Estee Lauder Double wear foundation 1N2 Ecru
Golden Rose StayLong Matte foundation 01
Bourjois Radiance Concealer 01 Ivory
Rimmel Stay Matte pressed powder 005 transluscent
Seventeen Bronzing powder 02
Seventeen blush 13
Essence soo glow highlighter

Очи:
Avon eyeshadow base
Sleek Storm palette
Clarins mono eyeeshadow vibrant violet
Maybelline Color tatoo bold gold
Golden Rose StayLong gel eyeliner
Aura eyelashes 02

Усни:
Me Now Kiss-proof lipstick 17Би ми било мило да напишете коментар дали ви се допаѓа. :)

No comments:

Post a Comment