Thursday, December 24, 2015

The Red Bag

Кога мислам на зимска комбинација одма ми доаѓа на памет црно, сиво или кафено. Денес сакав да ја избегнам таа монотонија и затоа избрав комбинација во посветли бои и црвена чанта. Знаете колку обожавам накит и денес го искомбинирав ова ланче, кое што е изработено во слоеви што многу ми се допаѓа затоа што одговара со многу комбинации. Ланчето ми е од Накит Од Патенти / Zip Jewerly, девојката е многу креативна и услужлива па слободно исконтактирајте ја ако сакате по уникатен накит.

Shirt - H&M ; Jeans - H&M ; Coat - New Yorker ; Bag - Avon ; Neclacke -
 Накит Од Патенти / Zip Jewerly 
Watch - Michael Kors ; Boots - Local Store

5 comments:

 1. Прекрасна си! Втората слика ми е омилена <3

  ReplyDelete
 2. prekrasno izgledaš! fantastična torba!

  ReplyDelete
 3. Прекрасна комбинација, последната слика е одлична :)

  http://fashionconfessions.blogspot.mk/

  ReplyDelete
 4. You look amazing

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  ReplyDelete