Sunday, December 6, 2015

The Perfect Winter Dress

Максимално ги користам последните сончеви зраци, обожавам миди фустани па мислам дека денес беше совршена прилика за да го носам фустанов.
Фустанов е од Кимико, македонски бренд прекрасен е за периодов кога не е многу ладно, бојата е прилагодлива со различни дезени и бои на хулахопки. Матријалот е прекрасен, еластичен и лесен за одржување. Што сум купила до сега од Кимико го имам носено многу долго затоа што и самите модели се безвременски а и се премногу квалитетни.
Исто така морам да напишам за наочарите кои што ги обожавам, тие се од http://enzoriva.com/, имаат прекрасни модели и имаат и поштарина до Македонија, би ви препорачала да ја разгледате нивната официјална страна цените се баш пристапни а моделите се прекрасни.1 comment:

  1. znachi epten si zgodna i fustanov ti stoi sovrsheno! prekrasni fotografii kako i sekogash :*

    donnaoctober.blogspot.mk

    https://www.instagram.com/donnaoctober/

    ReplyDelete