Friday, December 4, 2015

Seventeen: One brand makeup Tutorial | Cut Crease

Снимив уште еден туторијал со шминка, користев техника cut crease. Ми требаше време да ја научам, и сакав да ви прикажам како најлесно можете да ја креирате оваа шминка, користев по неутрелни шминки за да може слободно и за преку ден да ја носите.
Во видеото користев шминки од брендот Seveteen.
Наскоро ќе има и рецензија на некои од нивните производи.


Производи што ги користев:

Seventeen Cosmetics Velvet Natural Foundation 03
Seventeen Cosmetics Ideal Cover Concealer 03
Seventeen Cosmetics  matte Blusher 13
Seventeen Cosmetics Matte Lipstick 38
Seventeen Cosmetics Xtraordinare mascara
Seventeen Cosmetics Perfect Harmony eyes 116
Eyebrow pencil 05


3 comments:

 1. Koga go prikazuvas proizvodot treba zum ma kamera. Inaku okej e vo globala

  ReplyDelete
  Replies
  1. Za zal kamerata mi Nema autofocus, i zatoa moram vaka za slednite ke snimam so dve kameri pa se nadevam podobro ke bide. Inaku ti blagodaram za kritikata. ☺️
   Pozdrav 🌺

   Delete