Saturday, November 21, 2015

Casual

Уживав максимално во последните сончеви есенски денови. Светли бои, долги "oversize" џемпери, и прекрасни есенски пејзажи, совршена есен.
За денес имам по едоставна комбинација со долг џемпер, за да не биде се толку едноставно го вметнав и овој шешир во комбинацијата.  Дневна комбинација за кафе со друштво или за прошетка. Се надевам дека ви се допаѓа.
Имајте убав викенд.
3 comments:

 1. odlichno izgledash! sheshircheto ti stoi preubavo :)

  http://donnaoctober.blogspot.mk/
  https://www.instagram.com/donnaoctober/

  ReplyDelete
 2. Прекрасна комбинација ми се допаѓа тоа што чантата, шеширот и чизмите се црни :)

  http://fashionconfessions.blogspot.mk/

  ReplyDelete
 3. Прекрасна си, ми се допаѓа комбинација :)

  http://spinefashion.blogspot.mk/

  ReplyDelete