Saturday, October 3, 2015

Sunny Day in Västra Hamnen
Jacket - Vila Clothes ; Cardigan - Local Store ;  Jeans - H&M ;  Shirt - H&M ; Sun Glasses - H&M  ; Slips ons - Bershka   Lipstick - Don Juan 311 (matte)

7 comments:

 1. Одлична комбинација! Многу ми се допаѓа како изгледа кожната јакна над наметката.

  ReplyDelete
 2. И во едноставна комбинација, од фармерки бела маичка и кожна јакна изгледаш како милион долари. Е тоа е стилот, а не само брендирана и скапа облека, преубава си. Се опседнсав со тебе и со блогов и со инстаграмот :D

  ReplyDelete
 3. Prekrasna si! 😍 Kombinacijata e predobra!

  ReplyDelete
 4. You look beautiful
  Gorgeous ensemble and pictures

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. You're gorgeous as always :* Love love love the scenery!

  ReplyDelete