Sunday, October 25, 2015

Girlfriend Jeans

Во последно сакам да носам само некои по удобни и топли комбинации. За оваа есен омилена ми е блузава, моделот е одличен а и бојата ептем ми се допаѓа. Фармеркиве ги немав облечено многу долго, а во последно се носат се повеќе и повеќе. Чизмите ми се од новата колекција на Биана, не морам ни да ви кажам колку се најпрекрасни, најудобни и колку ги сакам!
Коминацијава ја носев вчера, за кафе и прошетка низ Скопје, поздрав за посетителите на блогов од Скопје имате супер места за сликање! :)


Блуза - Lindex ; Фармерки - /  ; Чизми - Biana Shoes ; Ланче - H&M

2 comments:

  1. Прекрасна блуза и одлично ти стои :)

    http://fashionconfessions.blogspot.mk/

    ReplyDelete