Monday, September 21, 2015

Sweden Day 1 & 2

Како што веќе прочитавте од насловот, се наоѓам во Малме, Шведска. Се заљубив во архитектурата и во тоа колку добро се зачувани старите делови на градот. Иако секој ден сум зафатена со одредени активности, ќе се трудам да не го запоставам блогот. Во овој пост има слики од првите два дена во Шведска. Се надевам дека ви се допаѓа.

5 comments:

 1. Преубава ти е косата и очите ти светкаат-совршена!

  ReplyDelete
 2. preubava si i slikite se prekrasni!

  http://donnaoctober.blogspot.mk/
  https://instagram.com/donnaoctober/

  ReplyDelete
 3. You look amazing

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  ReplyDelete