Sunday, September 6, 2015

Boyfriend Jenas

Обожавам вакви фармерки во "машки" стил. Незнам дали постои нешто по удобно, имам неколку пара ама овие ми се дефинитивно омилени. За денес ги искомбинирав со едноставни детали и бои, се надевам дека ви се допаѓа.  :)
Фармерки - H&M ; Топ - New Yorker ; Очила - H&M ;  Накит - Bik Bok - H&M ; Чанта и Штикли - Локална продавница

Сликите се направени од Professional Photo Strdio ZRAK

10 comments:

 1. Great combination! I am looking for some boyfriend jeans to buy, I've been really loving them lately. Have you dyed your hair? It looks amazing, even better then it looked, if I can say that. :) :*

  ReplyDelete
 2. Одлична комбинација, обожавам такви комотни фармерки. Фотографиите оставаат без здив :)

  http://corleonka.blogspot.mk/

  ReplyDelete
 3. I don't like this type of jeans but you wear it flawlessly :)

  ReplyDelete
 4. Азизе прекрасна комбинација, а и сликиве се фантастични.

  ReplyDelete