Wednesday, September 9, 2015

Black and White

 Уште кога го видов фустанов се заљубив! Моделот а и дизјанот на него ме освои, многу сакам миди фустани, имам неколку и ги носам и за секојдневен изглед а и за вечерно излегување. За денес имам по едноставна комбинација, немам нешто многу аксесоари а ни бои, таков ми беше денот сакав да изгледам пристојно средена. Инаку за есенва би го комбинирала со slip-ons патики и винтаж деним јакна!  :)


7 comments:

 1. Прекрасна како и секогаш, фустанот одлично ти стои :)

  http://corleonka.blogspot.mk/

  ReplyDelete
 2. You have a killer body! I envy you :D Gorgeous! Did you color your hair back to dark?

  ReplyDelete
 3. beautiful dress ;) you look amazing!

  xoxo

  ReplyDelete
 4. Прекрасна комбинација :)

  ReplyDelete
 5. great post, kisses!

  http://itsmetijana.blogspot.rs/

  ReplyDelete
 6. divno ti stoji ta midi haljina! prekrasno izgledaš!

  http://modaodaradosti.blogspot.ba/

  ReplyDelete
 7. You look beautiful
  Gorgeous ensemble

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  ReplyDelete