Monday, August 10, 2015

Ginger n Blue

Здраво на сите! За денес се одлучив за долг фустан во посвежа летна боја, која што мислам дека совршено ми одговара со новата боја на косата. Фустанов е од новата летна колекција на Кимико, материјалот е прекрасен, и многу лесен, одличен за летниов период. Во новата колекција имаше уште неколку други модели, па мој совет е да ги ѕирнете во нивните продавници, верувам дека сите ќе си најдете нешто по ваш вкус.
Фустан - Кимико
Ташна -  Mishael Kors
Сандали - Локална продавница
Аксесоари -  Златната Белегзија Ralph Lauren ; Шарената белегзија - Design Sweden

4 comments:

 1. Фустанот одлично и прилега на твојата фигура, чантата е прекрасна :)

  http://corleonka.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Ти реков, бојата на коса ти стои прекрасно. <3

  sarasimplified.com

  ReplyDelete
 3. Epten ubavo ti stoi fustanot, a bojata na kosata ti e odlichna!
  http://christinearabela.blogspot.com/

  ReplyDelete