Friday, July 10, 2015

OOTD

Здраво на сите!  :)
Денес излегов со братучедките, а и бев на вечера кај нив дома и сакав да бидам по casual облечена ама сепак ептем сакав и штикlиве да ги искомбинирам. Измешани неколку различни парчиња и бои ама крајниот резултат многу ми се допаѓаше, се надевам дека и вам ви се допаѓа.Фотографиите се направени од Foto Studio Flash

Панталони -  Dr. Denim
Топ - Butik Sabe
 Палто - Levi's
 Штикли и чанта - Локална продавница

6 comments:

 1. Simple but at the same time elegant outfit. I like it, especially the shoes :)

  ReplyDelete
 2. Preubava si, a shtiklite se sovrsheni:)
  http://christinearabela.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Шминката ти е прекрасна!
  Многу ми се допаѓа принтот на маичката. А штиклите одлично се вклопиле :)

  ReplyDelete
 4. Многу ми се допаѓа нијансата на карминот, која марка е и бројче?
  Крајниот изглед на аутфитот е супер :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Fala ti mnogu :)
   Ovde imam karmin na Clarins 117 Sunset, mnogu slicna nijansa imas na Avon Ultra Colour Indulgence Lipstick Daffodil Petal e nijansata. :)

   Delete