Thursday, July 16, 2015

Bright Lip makeup tutorial

Здраво на сите! :)
Во соработка со Seventeen Cosmetics направив едно видео за мојата летна рутина на шминкање, ова е повеќе за дневен изглед ама може да се користи и за вечерен затоа што усните се многу изразени.
Се надевам дека ви се допаѓа.  :)
Производи кои што ги користев:
Seventeen Cosmetics Matt Plus Foundation 01
Seventeen Cosmetics Bronzing Powder 02
Seventeen Cosmetics The Stylist Mascara
Seventeen Cosmetics Eyebrow pencil 08
Seventeen Cosmetics Matte lipstick 32Цветната круна и прстенот се изработени од Sim's World
Видеото е обработено од Flash Production

2 comments:

 1. После видеово заклучив дека бојата на карминот има огромна улога во целокупната шминка :)
  Одлично видео и фотографии :)

  Sanja's Burgundy Blog
  Sanja's Burgundy Blog on Facebook

  ReplyDelete
 2. Beautiful

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  ReplyDelete