Tuesday, May 26, 2015

Prom Night

После кратка пауза еве ме со нов пост. Годинава сум матурантка, и многу се двоумев што да носам за матура, сакав да изгледам ретро и елегантно, но сепак фустанот да ми биде едноставен. Не сакав никакви пунџи и фризури, сепак имам само 18 години.
Фотографиите се направени од најдобрите Foto Studio FLASH Struga  
4 comments:

 1. Преубава си!
  Црвена ти стои многу убаво.
  Шминката е прекрасна.

  ReplyDelete
 2. Girl, I am spechless-you look amazing!

  ReplyDelete
 3. Прекрасно изгледаш, фризурата ти е преубава :)

  http://corleonka.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. znachi preubava si, nemam komentar...

  http://donnaoctober.blogspot.com/
  https://instagram.com/donnaoctober/

  ReplyDelete