Wednesday, May 6, 2015

Avon True Color Duo eyeshadow palette + Look
Никогаш порано немав користено сенки на Авон, па кога ги добив овие бев пресреќна особено затоа што и нијансите се одлично погодени на мојот стил на шминкање, а и не се пренапрадни за секојдневно користење.Веројатно скоро сите знаете како изгледаат, па нема да пишувам многу за нивното паковање. Само морам да напоменам дека многу ми се допаѓа, изработено е од квалитетна пластика и е во црна боја, па изгледа многу убаво.


 

Палетата што ја имам јас е во Warm Chasmire . Оваа палета нуди 2 сенки, една во посветла и една во потемна нијанса. Посветлата е преубава шампањ боја, а потемната бронзена. Одлично би стоеле и на сини, зелени и на кафеави очи.
Имаат многу мека, свилена структура и не се ронат во нанесувањето. Во однос на пигментираност не е толку колку што би сакала да е особено посветлата нијанса, ама со добра база за шминка тоа може да се поправи.

Трајноста не е на некое завидно ниво без база, јас што имам многу мрсни капаци ми траат максимум 1 час. Но со база траат цел ден.

Јас ги препорачувам, особено затоа што често пати можат да се најдат и на некој попуст, одлични се за секојден, а и за некоји посебни пригоди.

5 comments:

 1. This is so nice! I like palette and your look :)

  ReplyDelete
 2. Those shades really suit you!;) I love Avon eyeshadows. Especially matte ones:)

  ReplyDelete
 3. Многу убаво ти прилегаат боиве.

  ReplyDelete
 4. chesto koristam senki na Avon i sum dosta zadovolna... shminkata ti e prekrasna!

  donnaoctober.blogspot.com
  https://instagram.com/donnaoctober/

  ReplyDelete
 5. Oh, these all look wonderful!
  Follow you on GFC and Google+
  Follow me back !

  beautybeybi.blogspot.com.tr

  ReplyDelete