Tuesday, April 7, 2015

Fashion Weekend Skopje DAY 2

Оваа година за прв пат присуствував на Модната недела во Скопје. Присуствував на вториот ден, заедно со братми, кој што е и професионален фотограф. Одлично си поминав пред се затоа што запознав прекрасни луѓе, блогерки што ги следам веќе подолго време.
Имаше неколку ревии од кои што најмногу впечаток ми остави на Ирина Тошева. Колекцијата беше инспирирана од Струга, па и боите беа свежи одлични за пролет и лето а и  самите модели беа многу носливи. Неможам да се одлучам за фаворит затоа што секое парче би сакала да го имам во плакарот.
Јас за мене за одлучив за класична комбинација на "nude" нијанси, се надевам дека ви се допаѓа.Aleksandrina Vezilka ; Fashion and Makeup ; Fabulous is freedom ; Sim's World ;


I was wearing: Pants - Bershka ; Top - H&M ; Blazer - Butik Sabe ; Shoes- Duki Daso ; Accessories - Duki Daso ; Watch - Michel Kors ; Bag - Mango


Photographer  Samir Demishi 

6 comments:

 1. Јас сум многу среќна што те видов! Требаше да останеш повеќе денови :*

  Sanja's Burgundy Blog
  Sanja's Burgundy Blog on Facebook

  ReplyDelete
 2. Прекрасно со облечена!
  Ми се допаѓа многу фризурата, но бојата изгледа си ја променила, па повеќе ми се допаѓа претходната.

  ReplyDelete
 3. Прекрасно изгледаш и преубава комбинација :)

  ReplyDelete
 4. Stunning outfit
  You look fabulous

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. You look so elegant! And your outfit is on point, especially the shirt! I like it :)

  http://www.itsmissivana.blogspot.com

  ReplyDelete