Monday, October 14, 2013

Istanbul Day 1

I went in Istanbul with my classmates, Im in love with the city, culture, such a wonderfull place and of course I had a great time. This was first day in Istanbul, we visited one of the most beautiful mosques in Turkey Sultan Ahmed i saw the most amazing view in Turkey Bosfor then we went in club and had amazing time. Hope you will like it. :))) 


Club night :)5 comments:

 1. You look aaaaaamazing dear! Istanbul must be amazing right? :)
  xx

  Mónica <3
  lookatmonica.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. прекраснааааааааа !! немам зборови, омилена ми си :*

  ReplyDelete
 3. Дефинитивно ваква боја на коса најмногу ти одговара! Прекрасна ти е!
  Исто и комбинацијата е преслатка, џемперче и сукњичка за мене се како мед и млеко.
  Истанбул е едно од местата кои моорам да ги посетам во иднина, преубаво е таму!

  ReplyDelete
 4. mn ubava ti e kombinacijavaa! muslimanka li si>

  ReplyDelete
 5. Не сум човек што обично се залетува по коса, тоа е секогаш во последен план ставено и кај мене, и на други, но оваа нијанса тука, должината и стилот на кој ти е наместена на првите фотографии дефинитивно пленува и најдобро ти стои се останато. :)

  Двете комбинации се убави, но по мене првата се издвојува. Делува толку шик, средено и ефортлес, а тоа што претпоставувам е удобна, дополнително освојува. :)

  ReplyDelete