Thursday, September 26, 2013

Heartbeat

New autumn post, hope you will like it :)


8 comments:

 1. Hi sweety, you look lovely, I like the chicness of this outfit, cute sweater.

  ReplyDelete
 2. I definitely like it!
  And this camera necklace is adorable! <3
  xoxo
  Gosia
  visit me soon on http://pearlinfashion.blogspot.co.at/

  ReplyDelete
 3. So simple but beautiful, perfect for last sunny day or first chilly afternoon. xx

  www.todaymyway.com

  ReplyDelete
 4. Prvata slika odlicna! Kosata preubava!
  Modnite dodatoci se baš intersni.

  Pozdrav ***

  ReplyDelete
 5. Well my heart just skipped a beat when I saw that wristwatch! It's amazing :) And your smile... ah, your smile. Looking gorgeous, honey :)

  ReplyDelete
 6. Многу ми се допаѓаат чизмите. =)

  http://maramasplace.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. Да се изјаснам и овде :D
  Блузата љубов најголема! Часовникот и ланчето се прекрасни.

  <3 Евгенија
  Прекрасно изгледаш! :*
  Пантолоните ти стојат совршено, сакото ептен се вклопува и воопшто не си згрешила што си го комбинирала на овај начин. Точачето акцесоар и пол :3 ^_^

  <3 Евгенија
  http://salvajeylibre8.wordpress.com/

  ReplyDelete
 8. Чизмите ми паднаа први во очи, па пред да почнам - Азизе ако се чизмите од Алдо прво да ти кажам секоја чест за храброста да одиш во нив. :) Второ, на страна удобност, нијансата и моделот се идеални за комбинацијата. Обожавам да гледам кафени додатоци, по мене секогаш ја зближуваат комбинацијата поблиску. Трето, палец нагоре за нијансата на џинсот. Омилена и нијанса која е најприлагодлива за секоја комбинација, и која по мене е најдобра баш со овие две бои. Си имам чудни сфаќања де.

  Да не лупетам за џабе, ова е една од оние комбинации кои оставаат без збор, што не знаеш ни што да пишеш, па само ставаш лајк. :)

  ReplyDelete