Thursday, September 5, 2013

Back to school

Hello Im here with new back to school post.
I like simple outfits when I go to school. and i think school it not the perfect place where you can wear a lot of accessories and make up. :)


14 comments:

 1. Лепотица! Прекрасна од глава до пети, секогаш, во секое издание!
  Ранчето ми е љубов!

  ReplyDelete
 2. This is such a chic tshirt, love the floral backpack, you look fantastic hun!

  ReplyDelete
 3. maickata od kade e?

  ReplyDelete
 4. Одлична кежуал комбинација! :))

  http://fashioncompilation.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. lijepa kombinacija...slažem se za školu, bolje ne pretjerivati.

  ReplyDelete
 6. супер, многу ми се допаѓа :* ранецот посебно :D
  и да прашам, ја смени косата :D ?? многу убаво ми изгледа

  ReplyDelete
 7. Прекрасно!
  Опуштено и доволно како за во школо. Балетанчињата се ептен слатки, а ранецот милион пати ти кажав дека е ЉУБОВ најголема ^_^ <3
  Исто забележав дека совршено ти стојат било какви фармерки :D

  Евгенија
  http://salvajeylibre8.wordpress.com/

  ReplyDelete
 8. Прекрасна како и секогаш!
  Се согласувам дека за во училиште не треба да се претерува со накит и шминка.
  Ранчето, аххх преубавооо..Каде може да го најдам?

  ReplyDelete
 9. Одличен шик аутфит, прикладен за школо. :)

  Фармерките се прекрасни. Од боја, до должина, па и ситниот искинат детаљ, плус ти стојат како правени за тебе. Моделот на маичка ми се допаѓа. Контраст е секогаш добар избор, а токму светли нијанси се измислени за блед џинс. :)

  Служиш за пример.

  ReplyDelete
 10. Од каде е ранецот?

  ReplyDelete