Tuesday, September 10, 2013

Autumn just started

Be yourself everyone else its taken.
Autumn just started for me, Hoodies, hot cocoa, boots, jeans, cuddling, crips air, flushed cheeks I love autumn. :)
This outfit i wore today hope you will like it.
14 comments:

 1. Beautiful!

  http://www.drownedinfashiondreams.blogspot.com

  C ♥

  ReplyDelete
 2. You look amazing
  beautiful ensemble
  love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Кошулчето е преубаво! Посебен шмек му даваат крагњите
  Преубаво изгледаш како и секогаш! :)
  <3 <3 <3

  Евгенија
  http://salvajeylibre8.wordpress.com/

  ReplyDelete
 4. Hey,
  sweet pictures and a great outfit! :)
  Love
  Tabea

  http://wolkedrei.blogspot.de/

  ReplyDelete
 5. Убаво искомбинирано. Ми се допаѓа кошулата :))

  http://fashioncompilation.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Прекрасно :)

  http://fashiondiary1.wordpress.com/

  ReplyDelete
 7. Азизе со овој пост едноставно наполно ме освои. Апсолутно одлично скоцкано, до најситен детаљ.
  Убава интерпретација на трендовите, уште подобро ги имаш вметнато во твојот личен стил.

  Непотребно е да ти коментирам со саати, невозможно е да доловам колку ми се допаѓа комбинацијата. Моментален фаворит. :)

  ReplyDelete
 8. a shto ne napises od kaj se farmerkite,sakoto kosulata itn.na sekoj post?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zatoa sto najcesto kupuvam vo lokalni butici vo struga :)

   Delete
 9. И јас ја обожавам есента! Супер ми е за layering, еве како ти со сакото и кошулката. Сега е времето за носење на интересни сакоа, јакничиња и кардиганчиња, i love it!
  Сакото преубаво ти стои, совршен крој и должина. Искомбинирано со кошулката ми е сон!

  ReplyDelete
 10. Loving this casual preppy look on you :)I need to see more of that bag!

  ReplyDelete