Friday, August 23, 2013

DIY white shorts

Hey there! :)
I Love wearing high waisted shorts with top in summer its so comfortable and stylish too. While walking around the city i meet my friend Evgenia she was looking amazing and stylish like always so yeah we decided to make some shoots. :) Hope you will like it.


19 comments:

 1. Dear, beautiful images. You are beautiful and do not have a great taste!

  ReplyDelete
 2. Such a cute flirty summery look! Loving those shorts so much!

  ReplyDelete
 3. mi se dopagja sto kosulata e odkopcana i iskombinirana so top :)odlicno

  ReplyDelete
 4. You both look so pretty, great outfits and styling! I appreciate your kind words, wishing you a wonderful sunny weekend!

  ReplyDelete
 5. I appreciate your kind words, wishing you a wonderful sunny weekend!

  ReplyDelete
 6. Great photos, excellent outfit and I'm so glad you girls are hanging out :*

  ReplyDelete
 7. Се на свое место :) Пантолончињата преубаво испаднале и си искомбинирала одлично. Морам особено да ја пофалам косата, преубава ти е :)

  ReplyDelete
 8. Права кукла си ми на сликиве!
  Изгледаш ептен урбано и шик, а нормално и модерно!
  Шорцевите се преубави, а уште поубаво стојат на тебе, си знаеш дека имаш прекрасна витка фигура.

  :*

  ReplyDelete
 9. You look gorgeous
  beautiful shorts
  love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. those shorts looks really great on you :-)

  ReplyDelete
 11. WOW Азизе, косата ти е преубава!
  Многу cute комбинација, многу сакам весели светли бои во било кое време од годината и најомилени ми се во лето. Шорцевите супер испаднаа, заедно со топот и каивчето се match made in heaven. Поздрав :*

  ReplyDelete
 12. i ja volim šorc sa visokim strukom...super DIY!

  ReplyDelete
 13. И тогаш и еве сега ти кажувам дека прекрасно изгледаш.
  Шорц со висок струк ти стои предобро! Топчето е љубов! <3

  И благодарам на убавите зборови ^_^
  Евгенија
  http://salvajeylibre8.wordpress.com/

  ReplyDelete
 14. Совршена.
  Во последно време им се воодушевувам на твоите комбинации, а нежноста на оваа е фантастична. :)

  Складноста на боите е убиствено добра, а тоа како ти прилегаат на тенот е додатен плус.

  10.

  ReplyDelete