Saturday, May 4, 2013

Outfit + giveaway winner

Such an amazing days!
I love Spring and this awesome green color! :) This is my outfit for today and a giveaway winner.
Congratulations Girls! :)
Hava and Minela 
 

30 comments:

 1. Thank you for visiting my blog, I follow you:)

  http://itsmetijana.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. cute look!!! love the blazer and shoes.
  kisses

  http://lestyledelapetiteblonde.blogspot.com.es/

  ReplyDelete
 3. Beautiful look! I really love your heels and blazer :-)

  xo The Daily Fashion Drug

  ReplyDelete
 4. Great balance sheet!
  Cool colour of the lipstick, I am inviting to me!!!:)

  ReplyDelete
 5. Wow <3
  Beautyful llook <3
  http://mikilove47582.blogspot.com/

  ReplyDelete
 6. Hey doll,thanks for commenting on my blog..yes I would love to follow for follow! Following you now,follow me back..kisses

  ReplyDelete
 7. Wow what a great Outfit! You've got such a great Style! Would love if you take a look at my blog too - Right now, I‘ve got my FIRST WORLDWIDE GIVEAWAY - it‘s a great gift and I think you might like it! Why don‘t you take a look and join it?! Love, Kyra

  www.kyras.de

  ReplyDelete
 8. Fantastic look, love the chic green blazer, perfectly styled!

  ReplyDelete
 9. nice look and I very like it your jacket;)

  ReplyDelete
 10. Sakoto e mnogu ubavo. Odlicno izgledas =)

  ReplyDelete
 11. Beautiful as always :*! Very nice jacket.

  ReplyDelete
 12. Perfect outfit! really love the shoes :)


  xxoo
  http://wildhearttts.blogspot.com.es/

  ReplyDelete
 13. you look amazing
  gorgeous green blazer
  love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  ReplyDelete
 14. beautiful! would you like to follow each other in gfc and bloglovin? let me know!

  ReplyDelete
 15. You are turning into a dazzling young woman and you've evolved so quickly as a fashion blogger :-) so proud of you :-)

  ReplyDelete
 16. Great outfit! Beautiful hair!

  Best wishes,
  http://vgolove1.blogspot.ru/

  ReplyDelete
 17. Прекрасни фотографии, а уште поубаво изгледаш ти :)
  Комбинацијава ми е една од твоите фаворити, зеленото сако одлично си го вклопила овде, а супер финиш е црвениот кармин.

  http://www.starduststain.com/

  ReplyDelete
 18. ubava urbana kombinacija-smirena a sepak primetna
  maickata-odlicna

  ReplyDelete
 19. just love this look, dear! thanks for the comment, following you now :)


  http://chocolatefashioncoffee.blogspot.ro/

  ReplyDelete
 20. Азизе, моја омилена комбинација од тебе, !
  Кежуал и модерно!
  Сакото има преубава боја и многу слатко изгледа со маичката, а да не зборам за фармерките!
  Штиклите на плута се мноогу убави и интересни, одлично се надополнуваат!

  ReplyDelete
 21. Најпрво одличен нов изглед на блогот :) Од комбинацијата особено ми се допаѓаат high-waisted пантолоните одлично ти стојат и секако сакото кое отскокнува со бојата баш како за пролет. Пофалби :)

  ReplyDelete
 22. I love your blazer! The color is perfect!
  Maybe you might consider following each other on GFC and Bloglovin? I will wait for you on my blog!

  callmemaddie.blogspot.com

  ReplyDelete
 23. LOVE this look, the gren suits perfectly.

  xx

  ReplyDelete
 24. Азизе блогот добил makeover додека ме немало, а? ^^ Пофалби, изгледа баш мерачки и како што треба.

  Комбинацијата остава без зборови.
  Бојата на палтото е зашеметувачки добра и можам да замислам како ти ги истакнува очите. Дефинитивно твојата боја, плус додатниот колорблокинг со карминот го прави аутфитот уште повпечатлив и примамлив за око.

  И јас самата само што се подновив со сако во слична нијанса, па слободно можам да кажам дека ми помагаш при комбинирање. :)

  Понатаму, накитот нема потреба да го коментирам. Тоа се знае дека го поддржувам, како и ременот кој ја потенцира половината. Ултра женствено.

  Фармерките се нешто кое ми е типично за тебе. Ти стојат феноменално, безвременска убавина и без разлика во каква комбинација ги имаш вметнато, успеваш да ги слееш со останатиот дел од изгледот.

  Убавина, што да ти кажам друго? :)

  ReplyDelete