Friday, May 17, 2013

Floral

Hey there! :)
I finally found thouses perfect vintage high waist jeans, so i decided to wear them with floral print and shirt and yeah I love the result. Btw I love everything this days especially the weather, so I am so inspired to look stylish! Have a nice weekend  <3


With Love,
Azize

24 comments:

 1. Азизе воодушевувачки прекрасно изгледаш.
  Одличен аутфит и најверојатно, најдобри фотографии до сега. Особено првата каде си неописливо убава. Баш блогерски street style. :-)

  Дефинитивно си препознатлива по фармерките со висок струк и секој пат се подобро и подобро ги комбинираш.
  Прекрасна хармонија на бои. Не сум најголем љубител на пастелните нијанси, но тука изгледа одлично. Начинот на кој принтот, елекот и фармерките се надополнуваат е едноставно беспрекорен. :)

  Поздрав. ^^

  ReplyDelete
 2. odlicen uutfit,se e skladno i mnogu mi se dopagja-naocarite se sovrseni.....

  ReplyDelete
 3. My little vintage princess! You are a modern, tall Audrey Hepburn. I've never seen somebody wear skinny high waist jeans and pants like you do. I can't believe you're 16! Excellent combination, love the floral top and the location :)

  ReplyDelete
 4. Одлично си го искомбинирала овој цветен топ со светли фармерки на висок струк, ама сепак мислам дека врв е пастелната наметка која дава посебен изглед и ја обожавам. Супер фотографии!

  Stardust Stain Blog

  Поздрав,
  Тина

  ReplyDelete
 5. Преубава си Азизе!
  Незнаеш кооолку ми се допаѓаат тие фармерки, ќе те замолам да ме известиш од каде ти се, по фб, тука, небитно :D
  Обожавам пастелни боички, омилени ми се за во пролет, а оваа комбинација вреска пролет!
  Наочарите ми се допаѓаат многу, а и убаво ти одговараат на лицето.

  Поздрав ;D

  ReplyDelete
 6. Lovely outfit, gorgeous summery colours!

  www.studdedkisses.com

  ReplyDelete
 7. slažem se stvarno su savršene! divna kombinacija:) jesi li promijenila boju kose?

  ReplyDelete
 8. На првата слика си преубава!! Се е совршено склопено, наочарите се прекрасни!

  http://ilovefashionizabela.blogspot.com

  ReplyDelete
 9. Ми се допаќа аутфитот.Пастелните бои прекрасно си ги вклопила.Поздрав.:) www.theglamorousb.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. Prekrasno izgledas! Odlicen spoj na boho-casual-chic! Farmerkite so visokiot struk se odlicno styluvani so cvetniot top i pastelniot elek!

  Love, Ivana

  http://ivannascloset.blogg.se

  ReplyDelete
 11. Дефинитивно ги обожавам фармерките со висок струк на тебе, па уште и искомбинирани со цветен топ, прекрасно :) Многу убаво ти стои ваквата боја на коса и целиот изглед ми е свеж, младалачки и преубав :)

  ReplyDelete
 12. Овој ти е најубавиот аутфит досега, that's for sure.
  Фармерките одлично ти прлегаат. Го обожавам миксот на светол деним со некоја бледа маичка. Во твојот случај, местото на корсетов е погодено. Посебно ми се допаѓа што изборот на акцесоари паднал токму на нежни парчиња.

  Поздрав
  http://loveaffairwiththesun.blogspot.com/

  ReplyDelete
 13. You look great.

  Sofia

  Stylishlyinlove.blogspot.com

  ReplyDelete
 14. Mnogu si ubava, i neverojatno nezna celata :) Farmerkive odlicno ti stojat, a celiov outfit e za 10-ka :)

  ReplyDelete
 15. Very interesting post sweety,

  Check my latest post about photo blogging tips!

  http://rock-and-roses.blogspot.ro/2013/05/blogging-tips-part-ii-photography.html

  Kisses from Bucharest,

  Silvia

  ReplyDelete
 16. Odlicno!

  http://itsmetijana.blogspot.com/

  ReplyDelete
 17. Lovely look! So refreshing to look at :)


  Jamie Kate
  http://allaroundchekwa.blogspot.com
  All Around Chekwa x Oasap May Giveaway. Join here!

  ReplyDelete
 18. Prekrasno Azise!
  Taka žensteveno, a sepak slatko i nežno.

  Čekam nov post :)

  amolusso.com

  ReplyDelete
 19. cute and sweet look!!!
  kisses

  http://lestyledelapetiteblonde.blogspot.com.es/

  ReplyDelete
 20. Азизе како и секогаш ме оставаш без зборови..
  Многу многу многу ми се свиѓа комбинацијава!

  ReplyDelete
 21. Една од твоите најдобри кежуал комбинации. Боите, парчињата облека прават еден магичен спој кој ретко кој може да го носи вака како ти.
  Преубаво изгледаш :*

  Евгенија
  http://salvajeylibre8.wordpress.com/

  ReplyDelete