Monday, April 15, 2013

A walk

Walking in high heels in my beautiful city!
Awesome day with my friends talking and a having fun. I was wearing long t-shirt, leggings and my favorite studded high heels. Hope you will like it. :)

18 comments:

 1. Wow ! Beautiful outfit dear !

  ReplyDelete
 2. Преубава си! Комбинацијата е одлична. Маичката е мошне интересна.
  Одлични фотографии, како и секогаш :)

  http://fashioncompilation.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Одличен изглед!
  Маичката е многу интересна, како модел, а и принт.

  ReplyDelete
 4. Great outfit!

  www.malefashionuk.blogspot.co.uk

  ReplyDelete
 5. No ta sukienka jest świetna! <3

  ReplyDelete
 6. Азизе маичкава има асиметричен крој со големо А :)
  Ми се допаѓа принтот и тоа што си ја искомбинирала со хеланки во црна боја. Минимален накит и пуштена коса е одличен избор.

  Follow Stardust Stain Blog
  Like Stardust Stain on Facebook

  ReplyDelete
 7. Маичката е FIERCE! Неможе секој да ја носи, а ти тука совршено си ја искомбинирала :D
  Love it!

  ReplyDelete
 8. lele maicata-odlicna e:)
  a za kosata ti imam kazano-prodolzi so osvetluvanjeto ocite ti doagjaat do izraz:)

  ReplyDelete
 9. Оваа комбинација ептен ми се допаѓа, од чевлите, хеланките меѓутоа блузата најмногу. Прекрасно изгледаш :)

  ReplyDelete
 10. Beautiful look on you.

  If you get a sec, check out my latest post 'Trend Obsessed: Black & White'. Thanks in advance.

  Sofia
  stylishlyinlove.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. odlično! cipele su predobre, a sviđa mi se i sve ostalo;)

  ReplyDelete
 12. Absolutely fabulous! A bit of elegance suits you perfectly. I like the subtle make-up and you hair is gorgeous.

  ReplyDelete
 13. Азизе фалеше. ^_^

  Прво, остани си со оваа коса, дискретно нијансирана како да е, гледам праменчиња. Прекрасно.
  Второ, каде ли ја најде блузава? Феноменално изгледа. Прво помислив дека имаш нагрнато нешто и кога видов дека е асиметрична блузата, вилицата доле. :)

  Браво за изборот на класична чанта, затоа што сепак акцентот паѓа на маицата, односно кројот и принтот.

  ReplyDelete
 14. Убава девојка.
  Маичката е сооооон. :D
  Многу ми се допаѓа што е асиметрична и што подолгиот дел е МНОГУ долг, а не само обично долг колку да се рече дека е асимтрична маица.
  Принтот е одличен.
  И мислам дека не си можела да одбереш подобри чевли од овие за комбинацијава.
  Чевлите се врвот на секој изглед.

  :*

  http://darkbloomv.wordpress.com

  ReplyDelete
 15. Preubava kombinacija,a i ti si preubava,odlicno ti stoi :)

  ReplyDelete