Sunday, March 10, 2013

Shooting Day

Usually Im bored at sunday, but today everything was different we went to a sport shooting clubs and we had a great time! I wore this olive pants with this over sized sweater i hope you will like it! :D My Bro with his wife :)   And my shooting video ==>      My Shooting Video

37 comments:

 1. Одлични слики. Ми се допаѓаат панталоните и нивната боја секако :)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/2013/03/silver-me.html

  ReplyDelete
 2. Браво за идејата!
  Одамна ми се прави нешто вакво понеобично и се утепав барајќи хиподром во близина на Скопје. :-(
  Ми се допаѓа комбинацијата. Спремна си за на бојно поле. Боите ептен си ги погодила. Башка и чизмите. ;)
  Сум презборела дека обожавам кога горниот дел е делумно пикнат во фармерки, така развлечен и лежерно наместен, плус иако е поширок има дефиниција во аутфитот тука.
  За каивчето имаш палче нагоре од мене, исто и за елечето. I love me some fur. ^^

  Поздрав. :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. бараш хиподром за да пукаш???? планираш да пукаш во коњи? :D :D :D

   Delete
  2. Каде пишав дека сакам да пукам? Реков ми се прави нешто необично, во мојот случај како љубител на коњи - хиподром.

   Delete
 3. Еии види ти опасна женска :D
  Ми се допаѓа изгледот во целост, посебно over sized парчето, многу обожавам пошироки и комотни блузички, џемперчиња, ептен ми се слатки а за удобни да не зборувам, и голем плус што си го испуштила малку одпозади а не е цело пикнато во панталони.

  http://youlen.wordpress.com

  ReplyDelete
 4. mi se dopagja porazlicniot nacin na zabava od onoj sedenje na kafe..bravo:)
  imas prekrasni oci...

  ReplyDelete
 5. hey there... u've got a gr8 blog... want to follow eachother??? if so follow me n let me know i'll follow back for sure... :) we could even follow eachother on lookbook n fb.. let me know.. :)

  ReplyDelete
 6. seems fun!!! and you're so pretty :)

  anyway done following you now its your turn, hahahah

  xoxo, Mich

  ReplyDelete
 7. Cool Photos!!!
  Tnx for visiting...I'm following you on GFC now.... I hope that you will do the same!!!

  www.expressyourselfbypaolalauretano.blogspot.it

  ReplyDelete
 8. Hey Azize, love the outfit! I've just started following your lovely blog! xx

  ferdies-place.blogspot.com

  ReplyDelete
 9. Косатаааа <3
  Многу убаво ти стои, и со шминката многу убаво ти се нагласени очите.
  Комбинацијава ти е тип топ, way to dress for the occasion! Панталонките ти се супер, ептен ми се свиѓаат и супер си ги искомбинирала.
  Џемперчето ти е гледам напред пократко,назад подолго thumbs up! Ма све е супер, шта да ти кажем више :D
  Само мал совет, гледам имаш нов layout на блогот, па ако може сликите да ги зголемиш, знам дека ако ги кликнеш се зголемуваат,ама еве дур да ги кликнам сите па back, трте мрте, боље најди некој сајт каде што можеш да направиш resize на сликите и се ќе биде топ!

  ReplyDelete
 10. haha literally shooting day :P
  nice outfit!

  ReplyDelete
 11. amazing outfit and great pictures!!
  thx for stopping by my blog and
  of course we can follow each
  other,im already following
  you,hope you'll follow me back :)
  http://inyasuniverse.blogspot.be

  ReplyDelete
 12. you are so pretty,thanks for the comment on my blog,I started following you...

  ReplyDelete
 13. Мислам дека ти имам спомнато и претходно, преубави очи имаш :-)
  Инаку, супер лежерна комбинација, ги сакам боиве склопени во едно.
  Џемперчето е стварно предобро :-))

  http://alexandrainwonderland1.wordpress.com/

  ReplyDelete
 14. Woww...you're really beautiful and you have amazing eyes! Cool outfit, love your fur vest, and the burgundy boots! You have a great blog! I'd love if you checked out my blog, and if you like it, can we follow each other? I promise I’ll follow you back <3

  x♥x♥

  "Saúde & Beleza - Health & Beauty"
  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you so much!!!! I’m following you back now! Unfortunately you haven't “bloglovin”, but if you decide to add it on your blog, please let me know, and we can follow each other there as well, it's an easier way to keep in touch ;)
   Hope you have a wonderful day and a fabulous week ahead<3


   x♥x♥

   "Saúde & Beleza - Health & Beauty"
   Delete
 15. I don't like this sport, btw cute outfit!!! xoxo

  ReplyDelete
 16. Totally cool :-)
  PS thank you so much for your lovely comment and yes we would love to follow each other :-) let us know when you do and we promise we will follow you right back :-) XOXO

  ReplyDelete
 17. Looks like you had fun!
  Thank you for your visit.
  Following you, hope you follow back <3

  livingthrufashion.blogspot.com

  ReplyDelete
 18. Cool sport!
  thanks for dropping by my blog dear. of course we can follow each other, now following your blog. I'll wait for you to follow back :)

  http://anmari-ish.blogspot.com

  ReplyDelete
 19. Одлични фотографии =)
  Ми се допаѓа и како си облечена, соодветно на пригодата.

  ReplyDelete
 20. Thank you so much, we are following you now as well! Have a wonderful day

  ReplyDelete
 21. Excellent trousers!
  I am already observing!;)

  ReplyDelete
 22. Wauw, you look so amazing in this outfit, love the vest! :)

  nice blog btw. :)

  hugs from Denmark
  www.deluxefashionista.com

  ReplyDelete
 23. Како си ги погодила аутфитот и местото каде одиш - great job!! Милитари, војничко зелено, чизмите налик на combat boots - супер!
  http://thedreamofstyle.blogspot.com/

  ReplyDelete
 24. Азизе, одличен пост - семејна забава. :D
  Аутфитот одличен за таа пригода.
  Многу ми се допаѓа изборот на бои, лесен за камуфлажа во природата, а притоа толку модерен.
  Бидејќи не можам да одлучам кое парче ми е омилено, ќе речам дека целата комбинација ми е најомилена од сите на кои коментирав досега. :D
  Елечето е многу убаво, а ми се допаѓа како блузичката, пантолоните и чизмите совршено се поклопуваат едни со други. :)

  http://darkbloomv.wordpress.com

  ReplyDelete
 25. you look amazing
  love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  ReplyDelete
 26. hey there.,, u've got a gr8 blog.. want to follow eachother??? if so follow me and let me know. i'll follow back for sure...:) we can even follow eachother on fb,lookbook and instagram as well.. let me know...i alz follow back.. :)

  ReplyDelete
 27. aah great!
  you have a great style! Would love to follow each other!
  Just follow and leave a comment.
  I alway's follow back!!
  xx chloechante.blogspot.com

  ReplyDelete
 28. Супер ти е комбинацијава.Удобна а и баш за таа прилика супер!
  Штета што овде немаме нешто слично!

  http://style-dreamer.blogspot.com/

  ReplyDelete
 29. Shooting or not, you still look great x

  www.todaymyway.com

  ReplyDelete
 30. koje dobre fotografije:) baš ti dobro stoji taj vojnički stil.

  ReplyDelete