Monday, January 28, 2013

Sunny Lovee


♫ Lana Del Rey - Summertime Sadness ♫
Sunyy sunny sunny. Today I was in love with weather, I missed the sun so much!
At school I had a great time, we learn  some awesome things about humans anatomy, and I had a great start of the week! :)
I bought a new boots, and I hope that you will like my today's outfit.
So how are you guys?
I hope you all will have a great week.
28 comments:

 1. super su ti čizme i sviđa mi se jako ova kombinacija!

  ReplyDelete
 2. lovely outfit!nice boots!

  XOXO
  Adrielle
  http://dailyfashiondream.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. you look so beautiful <3 post was about the JapanStyle why I love it what is it and why it is so interesting ;)and cute

  ReplyDelete
 4. Your boots are super cute!

  I would appreciate it if you take some time out and visit my blog
  Www.stylesfrillsandheels.blogspot.co.uk

  ReplyDelete
 5. имам исти такви чизми и ги изнаносев зимава, ги обожавам!
  супер си, предобра комбинација!

  ReplyDelete
 6. Love your boots! Great outift


  XOXO
  http://wildhearttts.blogspot.com.es

  ReplyDelete
 7. Супер ти се чизмите,баш и јас сум во потрага по нови.
  Прекрасна кежуал опуштена комбинација!
  Моментално барам подобра локација за фоткање,овој пост баш ме инспирира!

  http://fashioncareofwoman.blogspot.com/

  ReplyDelete
 8. Супер комбинација, омилен дел ми е комбирањето на краткиот џемпер со нешто подолго одоздола. Како што гледам материјалот е малку проѕирен, или не... Како и да е, ми се допаѓа вака, естетски мислам дека убаво изгледа, ама за топло не верувам дека ти држело џемперчево.
  Чизмите се мноогу слатки и убавки, прекрасно си ги искомбинирала. Марамата ми се допаѓа исто така, но повеќе би ми било мерак да ставеше и ланче подолго под марамата, со некое интересно приврзоче. Можеби за некои тоа би било многу, нели и марама и плус ланче, ама мислам дека со вистинското ланче би било супер.
  П.С. Оваа ни е омилената поза изгледа :D

  ReplyDelete
 9. Rose mnogu mi se dopaga ovaa kombinacija, cista 10ka. :) Pozdrav

  ReplyDelete
 10. you look so great dear, I love the winter but trendy look, have a great week =)
  kisses
  www.petitgraphie.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. I love this look! :)


  Jamie Kate
  http://allaroundchekwa.blogspot.com

  ReplyDelete
 12. Hello!
  After visiting your blog, I invite you to join us in the "International Directory Blogspot".
  "International Directory Blogspot" It's 165 Countries and 8790 Websites !
  Missing yours join us
  If you join us and follow our blog, you will have many more visitors.
  It's very simple, you just have to follow our blog, enter your Country and your blog url in a comment, and you will be automatically integrate into the Country list.
  We are fortunate to be on the Blogspot platform that offers the opportunity to speak to the world and to share different passions, fashion, paintings, art works, photos, poems.
  So you will be able to find in different countries other people with passions similar to your ones.
  I think this community could also interest you.
  We ask you to follow the blog "Directory" because it will give you twice as many possibilities of visits to your blog!
  Thank you for your understanding.
  Please follow our blog, it will be very appreciate.
  I wish you a great day, with the hope that you will follow our blog "Directory".
  After your approval to join us, you will receive your badge
  We ask that you follow our blog and place a badge of your choice on your blog, in order to introduce the "directory" to your friends.
  Regards
  Chris
  I follow your blog, I hope it will please you
  To find out more about us, click on the link below:
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/
  ***************************************************

  ReplyDelete
 13. you look so so lovely! i really like your boots

  hope you'll visit back
  www.marylee31.blogspot.com

  ReplyDelete
 14. Како поминува времето постираш се подобри и подобри комбинации. :)
  Слоевитото комбинирање ти е комплетен погодок. Не само што е модерно туку и топли, плус придонесува за кежуал изглед. :)
  Истото важи и за чантата. Тоа што ја имаш спуштено да биде подолга е одличен детаљ за лежерна комбинација.
  Боите се супер, имам приметено дека знаеш да ги комбинираш, но тука ми смета жолтеникавата нијанса на марамата. Моделот е добар исто и начинот на кој ја имаш врзано, но таа боја некако отскокнува од останатото.

  Поздрав и убав ден! :)

  ReplyDelete
 15. Amazing boots :)

  http://valentinamode.blogspot.com

  ReplyDelete
 16. Love your whole outfit, specially your bag! :)
  And thanks for your comment girl, I just found your blog and I'm followinf you cause I love it! (:
  Kisses


  Mónica <3
  lookatmonica.blogspot.com

  ReplyDelete
 17. Мене ми се допаѓа комбинацијава посебно што имаш кошула над краткиот џемпер, а и боите ми се совпаѓаат. Ташната одговара со чизмите.
  Се’ е одлично склопено ;)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/2013/01/take-me-out.html

  ReplyDelete
 18. lovely outfit! love your scarf
  kisses

  http://lestyledelapetiteblonde.blogspot.com.es/

  ReplyDelete
 19. Ми се свиѓа џемперот врз кошула!
  Поздрав,
  amolusso.blogspot.com

  ReplyDelete
 20. Одлично! Ми се допаѓа џемперот над кошула и можам да кажам дека и мене оваа варијанта ми е една од омилените при кежуал комбинации.

  http://morethanafashionn.blogspot.com/

  ReplyDelete
 21. Very pretty, I love this outfit!

  www.ladyparisienne.blogspot.com

  ReplyDelete
 22. Aww you look amazing! I love the hole outfit <3
  x

  www.be-your-own-hero-now.blogspot.pt

  ReplyDelete
 23. Simple and chic look.

  ReplyDelete
 24. Beautiful!

  xo,
  http://mariachloes.blogspot.com/

  ReplyDelete
 25. Девојче драго, јас тебе и да сакам замерка да ти најдам, не можам. :D
  Значи, фаворит, блузичката.
  Чизмите се многу убави.
  Најмногу што ми се допаѓа е тој микс на бои и дезени и материјали.
  Да почнеме од принтот на шалот, па се до бојата на чантата - те бидува за мешање различни материјали и бои. Браво.

  http://darkbloomv.wordpress.com

  ReplyDelete
 26. Very nice outfit!

  http://namelessfashionblog.blogspot.it
  http://www.facebook.com/NamelessFashionBlog

  ReplyDelete
 27. You look very good! I like the colour of your sweater!
  I follow, and I hope that you will follow me back(if you want:)

  ReplyDelete