Thursday, January 31, 2013

Shine bright like diamond

I already told ya that Im in love with the weather this days!

At the beach has a wonderfull view from the sunny winter so I decide to make some shots, I hope you will like it! :D33 comments:

 1. savršene fotografije! jako mi se sviđa ova kombinacija, taj naračasti sako je prekrasan:)

  ReplyDelete
 2. Овојпат ќе го прескокнам коментирањето на комбинацијата, бидејќи е одлична, сакото ми е омилено.

  Ќе се концентрирам на коментирање на фотографииве.
  Си го направила гратчево да ни изгледа поубаво отколку што е. :D
  Ме тераш да ми е уште повеќе криво што не успеав да се сликам покрај езеро денес.
  Те бива, пофалби за сликите, се гледа дека тоа ви е во фамилија. :D
  Сликата со бротчето ми е омилена.

  http://darkbloomv.wordpress.com

  ReplyDelete
 3. Многу убав амбијент!
  Ми се допаѓа твојот ноншалантен стил!

  ReplyDelete
 4. Прекрасни се сликите.Штета што ние немаме езеро :(
  Ми се допаѓа комбинацијата,кежуал но сепак доста интересна!

  ReplyDelete
 5. Не можам да опишам колку сум љубоморна што додека јас барам чиста улица за сликање, ти имаш на располагање плажа! :) Предобри слики вадиш, потруди се да бидат и следните на оваа локација затоа што се одлични!
  Комбинацијата уште подобра.
  Почнувајќи од сакото чија боја ми е некако во вклоп со времето, односно весела и светла.
  Ми се допаѓа нагрнатиот шал. Дава поголема дефиниција на аутфитот плус ја прави покежуал и ја ублажува униформираноста која ја носи со себе закопчаната кошула. Чизмите и чантата исто така се на место, ќе се повторам со претходниот мој коментар и ќе кажам палец нагоре за спуштената чанта, така е полежерно. :)

  Поздрав! :*

  ReplyDelete
 6. Комбинацијава ти е ептен срцкаста!
  Чизмичките ти се преслатки, исто и шалчето.
  За сликите нема потреба да коментирам, само ќе кажам дека и јас посакувам да имам плажа на располагање за сликање. А замисли во лето какви слики ќе има, а-у :D

  ReplyDelete
 7. wow!!these photos are amazing,your outfit is so lovely!kisses!!
  http://shoppingtherapy153.blogspot.gr/

  ReplyDelete
 8. Love your photos!!

  http://fashionmuffins945.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. you have beautiful weather!
  beautiful pics!

  ReplyDelete
 10. these photos are so beautiful!

  hope you'll visit back
  www.marylee31.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. I love your blog
  you look amazing btw
  I am following you hope you return the love and follow me back
  love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  ReplyDelete
 12. the pictures with the seagulls is so pretty!
  and i love your outfit too :)

  -Marsa
  The DayLee Journal
  $50 boutique giveaway

  ReplyDelete
 13. Amazing photos and love your outfit. :)
  Would you like to follow each other? Follow me and I'll be happy to follow you back. :)
  http://jonnessa.blogspot.com/

  ReplyDelete
 14. amazing beautiful pictures!!:) I can't wait when will be that nice on Poland;) Now is very cold.
  xoxo, Mada

  ReplyDelete
 15. wooow! AMAZING PHOTO'S!
  you look so pretty!
  you want to follow each other?
  Let me know on my blog : )
  have a nice day!

  ReplyDelete
 16. Love the outfit!
  Followed you :)
  Have a look at my blog if you want!
  http://annettibus.blogspot.ie

  ReplyDelete
 17. you look great, lovely photos
  http://loving-evelyn.blogspot.ro

  ReplyDelete
 18. I love this post, your blog is gorgeous dear <3333
  Love, Anna

  www.fashionanna.com

  ReplyDelete
 19. followed you dear!
  the pictures are really amazing & look so stunning!
  enjoy the evening! xoxo

  ReplyDelete
 20. The weather looks great, so warm and sunny! Very jealous.
  I started following you, would be really cool if you could visit my blog too and follow me as well if you like ? x

  www.malefashionuk.blogspot.co.uk

  ReplyDelete
 21. Комбинацијата е прекрасна, сакото е преубаво!
  ...А за сликите можам да кажам само БРАВО ! Си требала повеќе да се исфоткаш зошто локацијата е прекрасна !

  ReplyDelete
 22. such gorgeous pictures girl! relaly nice
  new post on my online obsession is up sweets :p hehe

  ReplyDelete
 23. Pretty outdoors! And you look so cute with your scarf and a jacket :)

  Wondering if you would like to follow each other? :)
  Please let me know. I will be more than happy to follow back right away! :)
  yuliconversations.blogpsot.com

  ReplyDelete
 24. what a wonderful photos ! <3 yay
  http://coeursdefoxes.blogspot.com/

  ReplyDelete
 25. Amazing photos dear! :)

  xxx
  http://thefashionsky.blogspot.com

  ReplyDelete
 26. How lovely and romantic are these photos? Well done giirl!
  I just found you and immediately became member! I would really appreciate it if you'll visit my blog back :)
  Kisses and keep in touch ♡

  http://dtmakeupgirl.blogspot.gr/

  ReplyDelete
 27. Wow beautiful pictures!!!
  kisses

  http://lestyledelapetiteblonde.blogspot.com.es/

  ReplyDelete
 28. I want your pants an your shoes are georgeous!

  www.ladyparisienne.blogspot.com

  ReplyDelete
 29. Jaka kombinacija svarno mi se svijdza mn odlicno nemam zborovi

  ReplyDelete